
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Interface | SPI, Serial |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FRAM, RAM |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Access Time | 9 ns |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 512 kb |
| Word Size | 8 b |
Stock: 1081
Distributors
pcbx
Unit Price$4.65725
Ext.Price$4.65725
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.65725 | $4.65725 |
| 10 | $4.00666 | $40.06660 |
| 25 | $3.67442 | $91.86050 |
| 50 | $3.36973 | $168.48650 |
| 100 | $3.09032 | $309.03200 |
| 300 | $2.99830 | $899.49000 |
| 500 | $2.90903 | $1454.51500 |
| 1000 | $2.82736 | $2827.36000 |
