

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Interface | SPI, Serial |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FRAM, RAM |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Access Time | 18 ns |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 1 Mb |
| Word Size | 8 b |
| Memory Format | FRAM |
Stock: 2318
Distributors
pcbx
Unit Price$5.48976
Ext.Price$5.48976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.48976 | $5.48976 |
| 10 | $4.70170 | $47.01700 |
| 25 | $4.25166 | $106.29150 |
| 50 | $3.84470 | $192.23500 |
| 100 | $3.47667 | $347.66700 |
| 300 | $3.36443 | $1009.32900 |
| 500 | $3.25581 | $1627.90500 |
| 1000 | $3.15512 | $3155.12000 |
