| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 16 kHz |
| Internal Switch | Yes |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Voltage | 4.5 V |
| Packaging | Reel |
| Max Supply Current | 500 pA |
| RoHS | Compliant |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Output Current | 2.4 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||

