
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FRAM, RAM |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Access Time | 60 ns |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 256 kb |
| Word Size | 8 b |
| Schedule B | 8542320070 |
Stock: 281
Distributors
pcbx
Unit Price$9.46021
Ext.Price$9.46021
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.46021 | $9.46021 |
| 10 | $8.77786 | $87.77860 |
| 25 | $8.50568 | $212.64200 |
| 50 | $8.30022 | $415.01100 |
| 100 | $8.09637 | $809.63700 |
| 300 | $7.86109 | $2358.32700 |
| 500 | $7.63262 | $3816.31000 |
| 1000 | $5.16198 | $5161.98000 |
