
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Width | 11.8 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Access Time | 60 ns |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Words | 128000 |
| Write Cycle Time - Word, Page | 90 ns |
| Packaging | Tray |
| Memory Format | FRAM |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
