
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 600 V |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03022
Ext.Price$0.03022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03022 | $0.03022 |
| 10 | $0.01511 | $0.15110 |
| 50 | $0.01162 | $0.58100 |
| 100 | $0.01029 | $1.02900 |
| 500 | $0.00912 | $4.56000 |
| 1000 | $0.00809 | $8.09000 |
| 3000 | $0.00718 | $21.54000 |
| 5000 | $0.00637 | $31.85000 |
| 10000 | $0.00597 | $59.70000 |
| 30000 | $0.00560 | $168.00000 |
| 50000 | $0.00525 | $262.50000 |
