FNR201610SR16MT
Manufacturer:
cjiang
Mfr.Part #:
FNR201610SR16MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 160 nH 20 % 3.2 A 31 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency18 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)31 mΩ
ShieldingShielded
Inductance160 nH
Core MaterialFerrite
Current Rating3.2 A