FNR4020S270MT
Manufacturer:
cjiang
Mfr.Part #:
FNR4020S270MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 27 µH 20 % 700 mA 709 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Self Resonant Frequency14 MHz
TypeWire Wound SMD Type Power Inductors (With Plastic Base)
Current Rating700 mA
DC Resistance (DCR)709 mΩ
ShieldingShielded
Inductance27 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current1.1 A