FNR4030S220MT
Mfr.Part #:
FNR4030S220MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 20 % 1.2 A 292 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Self Resonant Frequency10 MHz
TypeWire Wound SMD Type Power Inductors (With Plastic Base)
DC Resistance (DCR)292 mΩ
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current1.4 A
Current Rating1.2 A