FNR6020S180MT
Mfr.Part #:
FNR6020S180MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 18 µH 20 % 1.4 A 234 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency18 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)234 mΩ
ShieldingShielded
Inductance18 µH
Saturation Current1.4 A
Current Rating1.4 A