FNR6020S220MT
Mfr.Part #:
FNR6020S220MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 20 % 1.3 A 265 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Self Resonant Frequency16 MHz
TypeWire Wound SMD Type Power Inductors (With Plastic Base)
DC Resistance (DCR)265 mΩ
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialMetal
Saturation Current1.2 A
Current Rating1.3 A