FNR6045S180MT
Mfr.Part #:
FNR6045S180MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 18 µH 20 % 2 A 105 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency29 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)105 mΩ
ShieldingShielded
Inductance18 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current1.85 A
Current Rating2 A