FNR6045S4R3MT
Mfr.Part #:
FNR6045S4R3MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.3 µH 20 % 3.8 A 30 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency7.8 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)30 mΩ
ShieldingShielded
Inductance4.3 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current3.5 A
Current Rating3.8 A