FXL1360-120-M
Manufacturer:
cjiang
Mfr.Part #:
FXL1360-120-M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 12 µH 20 % 7 A 20 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)14.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)20 mΩ
ShieldingShielded
Inductance12 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current10 A
Current Rating7 A