FXL1360-270-M
Manufacturer:
cjiang
Mfr.Part #:
FXL1360-270-M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 27 µH 20 % 4 A 49 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)13.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)49 mΩ
ShieldingShielded
Inductance27 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current4 A
Current Rating4 A