| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Illumination Color | Emerald Green |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Forward Current | 25 mA |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Forward Voltage | 2.9 V |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 520 nm |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04780
Ext.Price$0.04780
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04780 | $0.04780 |
| 10 | $0.02390 | $0.23900 |
| 50 | $0.01593 | $0.79650 |
| 100 | $0.01410 | $1.41000 |
| 500 | $0.01248 | $6.24000 |
| 1000 | $0.01058 | $10.58000 |
