
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 65 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 15 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42403
Ext.Price$0.42403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42403 | $0.42403 |
| 10 | $0.38910 | $3.89100 |
| 25 | $0.35705 | $8.92625 |
| 50 | $0.32765 | $16.38250 |
| 100 | $0.30285 | $30.28500 |
| 300 | $0.27993 | $83.97900 |
| 500 | $0.25874 | $129.37000 |
| 1000 | $0.23916 | $239.16000 |
| 3000 | $0.22106 | $663.18000 |
| 5000 | $0.20433 | $1021.65000 |
