
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 35 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | Double Dual Series |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 152
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67699
Ext.Price$0.67699
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67699 | $0.67699 |
| 10 | $0.56189 | $5.61890 |
| 25 | $0.51316 | $12.82900 |
| 50 | $0.46865 | $23.43250 |
| 100 | $0.42800 | $42.80000 |
| 300 | $0.39088 | $117.26400 |
| 500 | $0.35698 | $178.49000 |
| 1000 | $0.32602 | $326.02000 |
