
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 25 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$3.20957
Ext.Price$3.20957
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.20957 | $3.20957 |
| 10 | $2.75194 | $27.51940 |
| 25 | $2.56519 | $64.12975 |
| 50 | $2.39112 | $119.55600 |
| 100 | $2.22887 | $222.88700 |
| 300 | $2.16351 | $649.05300 |
| 500 | $2.10005 | $1050.02500 |
| 1000 | $2.04301 | $2043.01000 |
