
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase |
| Forward Current | 5 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
Stock: 90
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38899
Ext.Price$0.38899
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38899 | $0.38899 |
| 10 | $0.35520 | $3.55200 |
| 25 | $0.32434 | $8.10850 |
| 50 | $0.29616 | $14.80800 |
| 100 | $0.27130 | $27.13000 |
| 300 | $0.24853 | $74.55900 |
| 500 | $0.22766 | $113.83000 |
| 1000 | $0.21854 | $218.54000 |
| 3000 | $0.20979 | $629.37000 |
| 5000 | $0.20139 | $1006.95000 |
