
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 800 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 800 µm |
| Thickness | 889 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 1020
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04044
Ext.Price$0.04044
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04044 | $0.04044 |
| 10 | $0.02022 | $0.20220 |
| 50 | $0.01555 | $0.77750 |
| 100 | $0.01395 | $1.39500 |
| 500 | $0.01251 | $6.25500 |
| 1000 | $0.01136 | $11.36000 |
| 3000 | $0.01031 | $30.93000 |
| 5000 | $0.00936 | $46.80000 |
| 10000 | $0.00850 | $85.00000 |
| 30000 | $0.00772 | $231.60000 |
