GCRH124-330MC
Manufacturer:
GLE
Mfr.Part #:
GCRH124-330MC
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 33 µH 20 % 97 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)97 mΩ
Inductance33 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current2.7 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialNickel Zinc Ferrite (NiZn)
Height - Seated (Max)4.5 mm