GCRH125-221MC
Manufacturer:
GLE
Mfr.Part #:
GCRH125-221MC
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 220 µH 20 % 400 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)400 mΩ
Inductance220 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current800 mA
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialNickel Zinc Ferrite (NiZn)
Height - Seated (Max)6 mm