GCRH125-470MC
Manufacturer:
GLE
Mfr.Part #:
GCRH125-470MC
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 47 µH 20 % 75 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)75 mΩ
Inductance47 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current1.8 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialNickel Zinc Ferrite (NiZn)
Height - Seated (Max)6 mm