GGW0805UC1R0JGT
Manufacturer:
GOOGLL
Mfr.Part #:
GGW0805UC1R0JGT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 1 µH 5 % 170 mA 2.4 Ω
ParameterValue
DC Resistance (DCR)2.4 Ω
Inductance1 µH
RoHSCompliant
Tolerance5 %
TypePower Inductor
Q Factor20
Self Resonant Frequency200 MHz
PackagingReel
Current Rating170 mA
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)1.52 mm