
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Tolerance | 10 % |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Dielectric | X5R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 1463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31889
Ext.Price$0.31889
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31889 | $0.31889 |
| 10 | $0.21117 | $2.11170 |
| 50 | $0.15495 | $7.74750 |
| 100 | $0.11370 | $11.37000 |
| 500 | $0.10259 | $51.29500 |
| 1000 | $0.09490 | $94.90000 |
| 3000 | $0.08720 | $261.60000 |
| 5000 | $0.08159 | $407.95000 |
| 10000 | $0.07634 | $763.40000 |
