
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.9 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 month ago) |
| Voltage Rating | 25 V |
Stock: 1835
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73866
Ext.Price$0.73866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73866 | $0.73866 |
| 10 | $0.37703 | $3.77030 |
| 25 | $0.36557 | $9.13925 |
| 50 | $0.35446 | $17.72300 |
| 100 | $0.34368 | $34.36800 |
| 300 | $0.31700 | $95.10000 |
| 500 | $0.29239 | $146.19500 |
| 1000 | $0.27614 | $276.14000 |
| 3000 | $0.26172 | $785.16000 |
| 5000 | $0.24805 | $1240.25000 |
| 10000 | $0.23510 | $2351.00000 |
