
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 1145
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43773
Ext.Price$0.43773
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43773 | $0.43773 |
| 10 | $0.20690 | $2.06900 |
| 50 | $0.18090 | $9.04500 |
| 100 | $0.15816 | $15.81600 |
| 500 | $0.15474 | $77.37000 |
| 1000 | $0.14363 | $143.63000 |
| 3000 | $0.13353 | $400.59000 |
| 5000 | $0.12414 | $620.70000 |
| 10000 | $0.11541 | $1154.10000 |
