
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 12 pF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 2 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 330 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 1871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01941 | $0.19410 |
| 50 | $0.01775 | $0.88750 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01128 | $5.64000 |
| 1000 | $0.01060 | $10.60000 |
| 3000 | $0.00928 | $27.84000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
