GJM0335C1E8R2BB01D
Mfr.Part #:
GJM0335C1E8R2BB01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 8.2 pF 0.1 pF 25 V
ParameterValue
Capacitance8.2 pF
Tolerance0.1 pF
Height - Seated (Max)0.3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating25 V
Thickness0.33 mm
RoHSCompliant
operating temperature-55.0 °C
rohs statusCompliant
case package0201
size width300 µm
size length600 µm
voltage rating dc25 V