GJM0335C1H3R4BB01D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
GJM0335C1H3R4BB01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3.4 pF 0.1 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance3.4 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Length600 µm
Width300 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height330 µm
MaterialCeramic
Voltage Rating50 V
Thickness0.33 mm
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
DielectricC0G (NP0)
Tolerance0.1 pF