
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 2 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Features | High Q, Low Loss |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 17539
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04820
Ext.Price$0.04820
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04820 | $0.04820 |
| 10 | $0.02410 | $0.24100 |
| 50 | $0.02212 | $1.10600 |
| 100 | $0.02030 | $2.03000 |
| 500 | $0.01863 | $9.31500 |
| 1000 | $0.01710 | $17.10000 |
| 3000 | $0.01570 | $47.10000 |
| 5000 | $0.01441 | $72.05000 |
| 10000 | $0.01323 | $132.30000 |
