
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 2 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 4189
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.03069 | $0.30690 |
| 50 | $0.02806 | $1.40300 |
| 100 | $0.02565 | $2.56500 |
| 500 | $0.01693 | $8.46500 |
| 1000 | $0.01624 | $16.24000 |
| 3000 | $0.01438 | $43.14000 |
| 5000 | $0.01274 | $63.70000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
| 30000 | $0.01062 | $318.60000 |
| 50000 | $0.01000 | $500.00000 |
