
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 2 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.5 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 1767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05222
Ext.Price$0.05222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05222 | $0.05222 |
| 10 | $0.02611 | $0.26110 |
| 50 | $0.02396 | $1.19800 |
| 100 | $0.02199 | $2.19900 |
| 500 | $0.02018 | $10.09000 |
| 1000 | $0.01852 | $18.52000 |
| 3000 | $0.01700 | $51.00000 |
| 5000 | $0.01560 | $78.00000 |
| 10000 | $0.01431 | $143.10000 |
