GJM1555C1H9R1DB01D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
GJM1555C1H9R1DB01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 9.1 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance9.1 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance0.5 pF
Length1 mm
Width500 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0402
Case Code (Metric)1005
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height500 µm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth500 µm
Thickness0.5 mm