GPSR0530-100MS
Manufacturer:
SGTE
Mfr.Part #:
GPSR0530-100MS
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 2 A 115 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)115 mΩ
Inductance10 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current4 A
Height - Seated (Max)3 mm
Current Rating2 A