GPSR0630-6R8M
Manufacturer:
SGTE
Mfr.Part #:
GPSR0630-6R8M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,6.50mm×6.00mm SMD/SMT 6.8 µH 20 % 4.5 A 63 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)63 mΩ
Inductance6.8 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypePower Inductor
PackagingReel
Saturation Current6 A
Height - Seated (Max)3 mm
Current Rating4.5 A