GQM22M5C2H4R0CB01L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
GQM22M5C2H4R0CB01L
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1111(2828 Metric) SMD/SMT 4 pF 0.25 pF 500 V
ParameterValue
Capacitance4 pF
Voltage Rating (DC)500 V
Tolerance0.25 pF
Length2.8 mm
Width2.8 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
Case Code (Imperial)1111
Case Code (Metric)2828
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height1.15 mm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating500 V
Depth2.8 mm
Thickness1.35 mm