| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 28 mm |
| Width | 21.5 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 36 mm |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Relay Type | Miniature |
| Contact Current Rating | 5 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
