
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 3.2004 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| Depth | 3.2 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 2 kV |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33024
Ext.Price$0.33024
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33024 | $0.33024 |
| 10 | $0.29821 | $2.98210 |
| 50 | $0.26928 | $13.46400 |
| 100 | $0.23495 | $23.49500 |
| 500 | $0.20500 | $102.50000 |
| 1000 | $0.17887 | $178.87000 |
| 3000 | $0.16758 | $502.74000 |
| 5000 | $0.15700 | $785.00000 |
