GR443QR73D102KW01L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
GR443QR73D102KW01L
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 1 nF 10 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance1 nF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)1.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
PackagingReel
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Thickness1.5 mm
RoHSCompliant
lead free statusLead Free
rohs statusCompliant
case package1812
voltage rating dc2 kV
capacitance tolerance10 %