
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 41057
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.04506 | $0.45060 |
| 50 | $0.04008 | $2.00400 |
| 100 | $0.03565 | $3.56500 |
| 500 | $0.02565 | $12.82500 |
| 1000 | $0.02505 | $25.05000 |
| 3000 | $0.02342 | $70.26000 |
| 5000 | $0.02189 | $109.45000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
