
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 1.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Soft Termination |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 3172
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57537
Ext.Price$0.57537
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57537 | $0.57537 |
| 10 | $0.31889 | $3.18890 |
| 25 | $0.30079 | $7.51975 |
| 50 | $0.28371 | $14.18550 |
| 100 | $0.26760 | $26.76000 |
| 300 | $0.24059 | $72.17700 |
| 500 | $0.21630 | $108.15000 |
| 1000 | $0.20860 | $208.60000 |
| 3000 | $0.19358 | $580.74000 |
| 5000 | $0.17964 | $898.20000 |
| 10000 | $0.16671 | $1667.10000 |
