GRM0225C1C6R8DA03L
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
GRM0225C1C6R8DA03L
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 01005(0402 Metric) SMD/SMT 6.8 pF 0.5 pF 16 V
ParameterValue
Capacitance6.8 pF
Voltage Rating (DC)16 V
Tolerance0.5 pF
Length400 µm
Width200 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)01005
Case Code (Metric)0402
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height220 µm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating16 V
Thickness0.2 mm