
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 400 µm |
| Width | 200 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 220 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.2 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01410
Ext.Price$0.01410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01410 | $0.01410 |
| 10 | $0.00705 | $0.07050 |
| 50 | $0.00542 | $0.27100 |
| 100 | $0.00417 | $0.41700 |
| 500 | $0.00365 | $1.82500 |
| 1000 | $0.00320 | $3.20000 |
| 3000 | $0.00274 | $8.22000 |
| 5000 | $0.00254 | $12.70000 |
| 10000 | $0.00235 | $23.50000 |
| 30000 | $0.00216 | $64.80000 |
| 50000 | $0.00198 | $99.00000 |
