
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 600 fF |
| Tolerance | 0.05 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0201, 0603 |
| size width | 300 µm |
| size length | 600 µm |
| voltage rating dc | 25 V |
| case package si | 0603 |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
| size thickness | 300 µm |
Stock: 1774
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.01627 | $0.16270 |
| 50 | $0.01088 | $0.54400 |
| 100 | $0.00926 | $0.92600 |
| 500 | $0.00651 | $3.25500 |
| 1000 | $0.00568 | $5.68000 |
| 3000 | $0.00493 | $14.79000 |
| 5000 | $0.00428 | $21.40000 |
| 10000 | $0.00371 | $37.10000 |
