GRM0335C1H3R0CA01D
Mfr.Part #:
GRM0335C1H3R0CA01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance3 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance0.25 pF
Length600 µm
Width300 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0201
Case Code (Metric)0603
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height300 µm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth300 µm
Thickness0.3 mm