
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7S |
| Height | 330 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 8158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02296
Ext.Price$0.02296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02296 | $0.02296 |
| 10 | $0.01148 | $0.11480 |
| 50 | $0.00883 | $0.44150 |
| 100 | $0.00679 | $0.67900 |
| 500 | $0.00607 | $3.03500 |
| 1000 | $0.00543 | $5.43000 |
| 3000 | $0.00470 | $14.10000 |
| 5000 | $0.00440 | $22.00000 |
| 10000 | $0.00412 | $41.20000 |
| 30000 | $0.00385 | $115.50000 |
| 50000 | $0.00360 | $180.00000 |
| 100000 | $0.00337 | $337.00000 |
