
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 330 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 4326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01048
Ext.Price$0.01048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01048 | $0.01048 |
| 10 | $0.00524 | $0.05240 |
| 50 | $0.00403 | $0.20150 |
| 100 | $0.00310 | $0.31000 |
| 500 | $0.00269 | $1.34500 |
| 1000 | $0.00233 | $2.33000 |
| 3000 | $0.00196 | $5.88000 |
| 5000 | $0.00182 | $9.10000 |
| 10000 | $0.00169 | $16.90000 |
| 30000 | $0.00158 | $47.40000 |
