
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0402, 1005 |
| size width | 500 µm |
| size length | 1.00 mm |
| voltage rating dc | 25 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
| size thickness | 500 µm |
Stock: 47514
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01317 | $0.13170 |
| 50 | $0.01148 | $0.57400 |
| 100 | $0.01000 | $1.00000 |
| 500 | $0.00752 | $3.76000 |
| 1000 | $0.00693 | $6.93000 |
| 3000 | $0.00533 | $15.99000 |
| 5000 | $0.00410 | $20.50000 |
| 10000 | $0.00316 | $31.60000 |
